Petra Kotková

Rekvalifikační kurz Instruktor jógy

postgraduální kurzy pro instruktory jógy

Petra o sobě:

"Chtěla jsem na gymnastiku ale, v 6 letech mi řekli, že už je pozdě. A tak jsem zkoušela Aerobic, Taekwon-do a tak různě. U ničeho jsem dlouho nevydržela. Cesta k józe nebyla úplně přímočará, ale našli jsme se. Józe se věnuji od roku 2010, nejdříve pro svoji vlastní potřebu, i když od samého začátku jsem chtěla jógu učit. Tak MOC mě nadchla. Ale, neměla jsem na to odvahu a hlavně sebevědomí. K absolvování lektorského kurzu mě přimělo až stěhování z Prahy, zpátky na malé město kde v tu dobu jóga, na kterou jsem byla zvyklá z pražských studií, nebyla.

Měla jsem za sebou cca 3 roky vlastní praxe a nabyla dojmu, že jsem způsobilá vést kvalitní lekce jógy pro veřejnost. A tento dojem mne neopustil dodnes. Dodnes je učení jógy jednou z mých největších vášní. Potkat se se mnou můžete v Resortu sv. Kateřina a nebo v mém jógovém sále MÁJóga Pelhřimov.

Základní Instruktorský kurz z roku 2014 v Power Yoga Akademii Václava Krejčíka jsem rozšířila o další specializace.

Dalším mezníkem mé lektorské záliby, bylo školení Jógy ve vzduchu v roce 2019 ve studiu LeVITAs Veroniky Kozlové v Brně. Od té doby obohacuje Jóga ve vzduchu repertoár, mnou nabízených, skupinových i individuálních lekcí.

Následovalo zjištění, že nejen pohybem je člověk živ a s tímto zjištěním jsem naprosto propadla bádání o zdravém stravování se. Které jsem v roce 2020 korunovala rekvalifikací Poradce pro výživu. V oblasti výživy mne nejvíc naplňuje specializace na rostlinnou stravu, o kterou jsem doplnila vzdělání v roce 2021 u České veganské společnosti.

Vzdělání je nikdy nekončící proces, cesta, na jejíž konec nespěchám. Čím více vím, tím více vím, že nic nevím 😀

Ale, jedno vím jistě, NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT!!!

S láskou k životu a živému

Petra"

Vzdělání:

Instruktor jógy, Poweryoga Academy

Technika jógových pozic, Poweryoga Academy

Pránájáma a Jóga Nidra, Poweryoga Academy

Jóga dle ročních období, Poweryoga Academy

Jóga pro děti, Poweryoga Academy

Jóga pro zdravá záda, Poweryoga Academy

Jóga ve vzduchu, LeVITAs

Jóga ve vzduchu pro těhotné, LeVITAs

Výživové poradenství se specializací na rostlinnou stravu, ProVeg